Sisu |
Sisekaitseakadeemia VIII rahvusvaheline sisejulgeoleku konverentsi “Tark Turvalisus” tutvustus
Turvalisus on hüve, mille väärtust tunnetame võrdeliselt ohtude ja ebastabiilsusega. See hüve ei ole iseenesest antud, vaid järjepidevalt eesmärgistatud ühistöö vili, ehk nagu sõnastab ka Siseministeeriumi missioon: koostöös suurendame turvalisust ning loome tingimused stabiilseks arenguks kogu Eestis. Väljendugu see siis Schengeni viisaruumi ja sisejulgeoleku ühendasutuse arendamises või inimkannatanutega õnnetuste arvu vähendamises. Turvalisust ei ole võimalik suurendada kellegi või millegi arvelt, selle kvaliteet sõltub igaühe käitumisest, riigi otsuste tarkusest ja tõhusast rahvusvahelisest koostööst.
Eesti sisejulgeolek on seadnud lähiaastate strateegilisteks eesmärkideks inimeste ja vara tõhusama turvalisuse, riigi julgeoleku suurendamise, keskkonnakahjuga seotud õnnetustele reageerimisvõimekuse parandamise, tasakaalustatud kodakondsus- ja migratsioonipoliitika ning kaasaegseima sisejulgeolekualase õppe-, teadus- ja arenduskeskuse edendamise Sisekaitseakadeemia näol. Just viimane on seatud hoolitsema, et sisejulgeoleku väljakutsetele vastataks igal tasandil teadmistepõhiselt ja innovaatiliselt.
Ühiskondliku turvalisuse läbivaks püüdluseks on seejuures elanikele osutatavate teenuste kvaliteedi parandamine, mille tagamine omakorda sõltub teenuse osutajate professionaalsest kvaliteedist. Kompetentsed ja ausad töötajad peavad olema piisavalt motiveeritud, hoitud ning arendatud, nii väärika palga kui kaasaegse töö- ja õpikeskkonna toel. Innovaatilised, arenguvõimekad ja tulevikku vaatavad lahendused strateegiliste eesmärkide saavutamiseks moodustavad hõlmava kvaliteedilähenemise, mida nimetamegi targaks turvalisuseks.
Sisekaitseakadeemia VIII rahvusvaheline aastakonverents “Tark Turvalisus” otsib kodu- ja välismaiste ekspertide diskussioonis vastuseid järgmistele küsimustele:
-
Millised on sisejulgeoleku olulisemad väljakutsed aastani 2015+? Millised on või peaksid olema nende väljakutsetega kvaliteetselt toimetulevad inimesed ja organisatsioonid?
-
Kuidas tõsta Eesti turvalisuse kvaliteeti sama raha eest?
-
Kas osa turvalisuse loojatest võiks tulla ka väljastpoolt, ehk kui reaalne on viia Eesti ootused targa välismaise inimvara järele kooskõlla "karmi reaalsusega"?
-
Kuidas saada parimaid õppureid ja õppejõude Sisekaitseakadeemiasse ning parimaid töötajaid sisejulgeoleku valdkonda?
-
Kuidas kaasata, motiveerida, hoida ja arendada kvaliteetset teenust loovaid töötajaid? Kuidas tänane hea töötaja oleks seda ka homme?
-
Milline võiks olla sisejulgeoleku valdkonna innovatsioonimudel ja sellele vastav teadmusloome ning kompetentsisiire?
|